شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8:45 صبح لغایت 6 بعد از ظهر
 • با ما تماس بگیرید

  021-66347581 | 021-66347691

 • ایمیل

  info@souhatech.ir

 • فروشگاه
 انواع تلفن سانترال

انواع تلفن سانترال

پیشگام صنعت سانترال و Voip  شرکت پاناسونیک بود که توانست با ارائه انواع تلفن سانترال با کیفیت و همچنین امکانات بالا نیاز گستره وسیعی از بازار را تامین کند و جوابگوی مشکلاتشان باشد. با خدمات سانترال و استفاده از سیستم تلفنی آن بسیاری از سازمان ها و ارگان ها توانسته اند خدمات و خواسته های مشتریان سرویس خود را تامین کنند. این نکته لازم به ذکر است که ارتباط انواع تلفن سانترال با بستر‌های با اهمیتی مثل CRM کمک قابل توجهی به مدیریت مناسب تر خواسته های مشتریان سازمانی کرده است.

فواید استفاده از انواع تلفن های سانترال

بدلیل مزایای بسیار بالای سیستم سانترال بسیاری از شرکت ها و سازمان ها از سرویس برای خدمات خود استفاده میکنند، چرا که مهم ترین زمان تأثیرگذار بودن، زمان آغاز آشنایی مشتری با خدمات یک شرکت یا سازمان به حساب می آید. مواقعی که گیرنده خدمات با شرکتی تماس می‌گیرد، شیوه‌ی برقراری تماس این شخص با پرسنل مرتبط ، بصورت مستقیم در ذهنیت متقاضی اثر خواهد گذاشت. بنابراین نصب انواع مختلف گوشی سانترال برای شرکت‌های مختلف فقط یک نیاز بر تکنولوژی به‌روز نیست، بلکه نیاز روحی و روانی برای ارتباط بهتر با مشتریان یک شرکت می‌باشد.

معرفی گوشی های سانترال

موقع نصب سانترال شرکت‌ها و ارگان‌ها گزینش سیستم تلفنی مورد قبولی که هم نیازهای مورد نظر شرکت را برطرف کند و هم از نظر اقتصادی مناسب باشد همیشه از دغدغه‌های مهم مدیران هر سازمانی می باشد.

در این مقاله تلاش بر این شده است که اطلاعت مورد نیاز جهت زمان خرید تلفن سانترال ارائه دهیم تا با توجه به نیاز پرسنل بتوانیم خرید کنیم.

الف) آنالوگ

تلفن هایی هستند که توسط یک زوج سیم به سانترال ارتباط داده می شوند. این گوشی در مقایسه با سایر مدل‌های دیگر قیمت کمتری دارند. نمونه های s500، s580، s880 مثال هایی از تلفن آنالوگ هستند. توانایی دریافت کالرآیدی قابلیتی است که در مدل‌های بالاتر این تلفن‌ها قابل دسترس است و با توجه به قیمت پایین آن انتخاب خوبی برای نیاز کارمندان شرکت میباشد.

انواع تلفن سانترال
انواع تلفن سانترال

ب) هایبرید

این تلفن ها توسط دو زوج بوق و DATA به سانترال وصل می‌شوند. این گوشی ها هم امکان برقراری گفتگو و هم امکان ارسال و دریافت دیتا را توسط دکمه ‌های قابل برنامه ریزی مثل  کلید شماره گیری سریع (speed dial)، دیدن حالت دیگر تماس‌های داخلی (blf) و… را دارا می‌باشند. از مدل‌های معروف گوشی های هایبرید می‌توان به گوشی 7730 اشاره نمود.

ج) دیجیتال

این دسته از تلفن‌ها حاوی یک زوج ارتباطی با سانترال هستند که به صورت هم‌زمان می‌توانند امکان ارسال و دریافت صدا و دیتا را از این ارتباط برقرار کنند. تلفن‌های دیجیتال قابلیت اضافه کردن دیگر گوشی دیجیتال را از پورت خروجی ایجاد شده روی گوشی دارند و بوسیله یک زوج سیم ارتباطی دیجیتال با سانترال امکان فعال کردن دو گوشی را برای ما فراهم می کنند.  از معروف ترین تلفن‌های دیجیتال می‌توان از مدل‌های 7665، 333، 343 نام برد که همگی متعلق به شرکت پاناسونیک می‌باشد.

انواع تلفن سانترال

تیم آموزش سوهاتک

هر کدام از این مدل‌هایی با آنها در مجموعه آموزشی سوهاتک آشنا شدیم برای اتصال با دستگاه سانترال کارت داخلی منحصر به فرد خود را دارند و یا به عبارت دیگر هر تلفنی با هر سانترالی ارتباط برقرار نمی‌کند ، بنابراین حتما در زمان انتخاب دستگاه تلفن و دستگاه سانترال این مسئله را مورد توجه قرار می‌دهیم.

طبقه بندی دیگری که از نظر دسترسی و امکانات مورد توجه است و از نظر کاربری برای گوشی های سانترال وجود دارد سه حالت کارمندی، کارشناسی و منشی و مدیریتی می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر مطلب مربوط به صفحه خدمات سانترال را مطالعه نمایید.

تیم آموزش سوهاتک امیدوار است از این مقاله استفاده لازم برده باشید، لطفا نظرات ،پیشنهادات و انتقادات خود را از طریق جعبه زیر با ما در میان بذارید:

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *