شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8:45 صبح لغایت 6 بعد از ظهر
 • با ما تماس بگیرید

  021-66347581 | 021-66347691

 • ایمیل

  info@souhatech.ir

 • فروشگاه
 سه راه تامین انرژی سریع و آسان دوربین مداربسته بیسیم

سه راه تامین انرژی سریع و آسان دوربین مداربسته بیسیم

یک دوربین مداربسته بیسیم برای انتقال فیلم نیاز به کابل ندارد زیرا تصاویر مستقیما از طریق دستگاه ضبط و یا مشاهده می‌شوند. دوربین های مداربسته وایرلس نسبت به دوربین های کابلی دارای برتری‌هایی هستند از جمله اینکه امن‌تر هستند. پس، تغییر یا تخریب آن دشوار است. نصب آن آسانتر است در نتیجه هزینه نصب و نگهداری کمتری دارد.

فیلم‌ها را به راحتی می‌توان از طریق دستگاه مورد نظر خود مشاهده کرد، به این معنی که می‌توانید منطقه مورد نظر خود را از طریق تلفن هوشمندتان نظارت کنید.

 

مزایای استفاده از دوربین مداربسته بیسیم

نداشتن سیم

مهم‌ترین مزیت دوربین مداربسته وایرلس نداشتن سیم است، زیرا مجرمان به راحتی می‌توانند سیم‌هایی را که برای اتصال کابل های برق و خطوط تلفن استفاده می‌شوند قطع کنند.

دوربین های مدار بسته سیمی ممکن است برای نصب نیاز به حفر سوراخ در دیوار داشته باشند. نصب آنها دشوار نیست اما بسیار وقت‌گیر است. نصب دوربین مدار بسته بیسیم آسان است، به زمان کمتری نیاز دارد و شما را قادر می‌سازد دوربین‌ها را در هر زاویه ای که می‌خواهید قرار دهید.

انعطاف پذیری

دوربین های وایرلس به علت نداشتن سیم بسیار انعطاف پذیر هستند و نیاز نیست برای محل نصب آنها دچار نگرانی شوید بخصوص در مواردی که مکان مورد نظر شما دارای خروجی برای سیم نمی‌باشد.

از آنجا که محدودیتی برای مکان نصب وجود ندارد، شما می‌توانید دوربین‌ها را در هرجایی که می‌خواهید نصب کنید. همچنین، به علت نداشتن سیم می‌توانید آنها را بسیار راحت پنهان کنید. این کار از لحاظ امنیتی بسیار مفید است.

گذشته از این واقعیت که می‌توانید آنها را در هر مکانی قرار دهید، می‌توانید آنها را در طیف وسیعی از تنظیمات برنامه ریزی کرده و به مکان‌های مختلف منتقل کنید.

فیلمبرداری امن

برای حفظ امنیت تصاویر ضبط شده توسط دوربین بیسیم و نیز جلوگیری از مداخله افراد می‌توان آنها را به طور مستقیم بر روی فضای ابری ذخیره کرد. همچنین، دوربین های وایرلس از تکنیک های رمزگذاری قوی برای داده های دیجیتال بهره برده که باعث می‌شود فید ویدئو برای مجرمان سایبری ایمن شود.

دسترسی آسان

با توجه به نوع دوربین می‌توان گیرنده دوربین های وایرلس را در فاصله بسیار دوری از دوربین اصلی قرار داد. این سیگنال می‌تواند از 8 دیواره که از اجسام سخت مانند چوب، شیشه، فلز و پلاستیک ساخته شده است عبور کند.

 

انرژی دوربین های مدار بسته وایرلس چگونه تامین می شود؟

دوربین های مدار بسته بی سیم انرژی خود را از سه طریق تامین می‌کنند: وصل شدن به منبع تغذیه، باتری و انرژی خورشیدی.

دوربین های مدار بسته بیسیم که نیاز به وصل شدن به منبع تغذیه دارند

هنگامی که می‌گوییم دوربین مدار بسته بی سیم بدین معنی است که برای انتقال داده به اتصال سیم از دوربین به گیرنده نیاز نیست. با این وجود، به یک کابل برای برق نیاز داریم و باید آن را به یک پریز برق وصل کنیم. بدین ترتیب انرژی دوربین مداربسته بیسیم تامین می‌شود.

بنابراین، اگر از دوربین امنیتی وایرلس یا وای‌ فای در فضای باز استفاده می‌کنید، باید فاصله دوربین مدار بسته را از منبع تغذیه در نظر بگیرید.

دوربین مداربسته بیسیم

دوربین های مداربسته شارژی که برای تامین انرژی خود از باتری استفاده می‌کنند

دوربین های مدار بسته شارژی که بدون نیاز به سیم می‌توانند انرژی خود را تامین کنند. این یک راه حل امنیتی بدون سیم است زیرا برای انتقال داده و تامین انرژی به هیچ سیمی نیازی نیست. باتری‌ها منبع انرژی آنها هستند و بنابراین به منبع انرژی الکتریکی احتیاجی ندارند.

نحوه عملکرد دوربین های امنیتی بی سیم به میزان مصرف باتری بستگی دارد. به همین دلیل برخی از مردم برای خرید دوربین های شارژی تردید دارند. اما این مسئله به راحتی قابل حل است.

روشن شدن دوربین های شارژی تنها در هنگام شناسایی حرکت می‌تواند باعث صرفه جویی در مصرف باتری شود. لازم نیست نگران تمام شدن باتری باشید زیرا میزان مصرف باتری دوربین از طریق نرم افزار قابل مشاهده است.

دوربین های شارژی نه تنها از زاویه دید وسیع برخوردارند بلکه یکی از بهترین روش‌ها برای نظارت است.

دوربین مداربسته شارژی

دوربین مداربسته بیسیم سولار (خورشیدی)

یکی از بهترین گزینه‌ها برای دوربین های وایرلس که نیازی به کابل ندارند، دوربین های مداربسته با انرژی خورشیدی هستند. تنها چیزی که برای تامین انرژی دوربین مدار بسته‌تان نیاز دارید یک پنل خورشیدی است که برای جمع آوری انرژی از خورشید از آن استفاده خواهید کرد.

دوربین‌ های سولار برای تامین انرژی خود از نور خورشید استفاده می‌کنند، در عین حال می‌توان از باتری‌های قابل شارژ برای ذخیره انرژی خورشیدی استفاده کرد. این باتری‌ها اغلب به صورت جداگانه فروخته می‌شوند.

نکته بسیار مهم در مورد دوربین های خورشیدی این است که روی داده‌های G3 و G4 کار می‌کنند و تماشای تصاویر ضبط شده را برای مناطق دورافتاده با اتصال ضعیف یا بدون وای فای مانند انبارهای خارج از شهر، مزارع، خانه های روستایی و سایر موارد امکان پذیر می‌کند.

مزایای انتخاب دوربین های مداربسته خورشیدی

 • به کابل کشی نیاز ندارد
 • عدم نیاز به شبکه برق
 • امکان نصب در مکان‌های خارج از دسترس یا محیط‌های چالش برانگیز
 • تاثیرات محیطی را کاهش می‌دهد

دوربین مداربسته خورشیدی

با نصب یک دوربین مدار بسته وایرلس می‌توانید به خانه یا محل کارتان از طریق تلفن همراه نظارت داشته باشید. اما اینکه از دوربین های وایرلس استفاده کنید یا دوربین های کابلی سنتی به نیاز شما و نیز محیطی که قرار است بر آن نظارت داشته باشید بستگی دارد.

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *