شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8:45 صبح لغایت 6 بعد از ظهر
  • با ما تماس بگیرید

    021-66347581 | 021-66347691

  • ایمیل

    info@souhatech.ir

  • فروشگاه
 خدمات پسیو شبکه چیست؟

خدمات پسیو شبکه چیست؟

خدمات پسیو شبکه به تمام خدماتی اطلاق می شود که به نوعی با زیرساخت های شبکه و تجهیزاتی ارتباط پیدا می کنند که برای فعالیت نیاز به برق ندارند و نمی توانند روی اطلاعات و سیگنال ها تغییر ایجاد کنند. خدمات پسیو شبکه یکی از مهم ترین سرویس هایی است که یک شرکت خدمات شبکه ارائه می دهد. چراکه طراحی و راه اندازی آن بسیار حساس است و باید به افراد متخصص سپرده شود.
قبلا در مقاله ای در رابطه با خدماتی که شرکت ها در ارتباط با شبکه ارائه می دهند صحبت کردیم و بررسی کردیم که یک شرکت خدمات شبکه، در سه دسته بندی اصلی خدمات پسیو شبکه، خدمات اکتیو شبکه و خدمات امنیت شبکه خدمات خود را ارائه می کند. نصب و راه اندازی پسیو شبکه ممکن است ساده به نظر برسد اما اگر تجربه کافی در این زمینه نداشته باشید و استاندارد های لازم را رعایت نکنید، در آینده کاربران به دردسر خواهند افتاد. در این مقاله به تفصیل توضیح خواهیم داد که خدمات پسیو شبکه شامل چه فاکتورهایی می شود.

طراحی شبکه

طراحی یک شبکه کارآمد تصادفی نیست و نتیجه کار سخت طراحان و تکنسین های شبکه است. یک طراح شبکه خوب، باید بتواند نیاز های شبکه را شناسایی و بهترین راه حل را برای رفع نیازهای یک کسب و کار، پیاده سازی کند.
برای طراحی یک شبکه، 5 مرحله اساسی وجود دارد که در زیر آمده است:
1. تشخیص اهداف کسب و کار و نیاز های فنی
2. تعیین ویژگی ها و ساختارهایی که در راستای برطرف کردن نیازهای شبکه به آن ها نیازمندیم.
3. ارزیابی آمادگی شبکه
4. ساخت یک راه حل و انجام آزمون مقبولیت
5. آماده کردن طرح پروژه

کابل کشی شبکه

کابل وسیله ای است که اطلاعات از طریق آن از شبکه ای به شبکه دیگر انتقال می یابند. کابل شبکه هایی که در شبکه های محلی استفاده می شوند، انواع مختلفی دارند. در برخی موارد، در یک شبکه تنها از یک نوع کابل استفاده می شود اما ممکن است در شبکه های دیگر انواع مختلفی از کابل ها استفاده شوند. نوع کابل شبکه ای که قرار است استفاده شود، به وضعیت جغرافیایی شبکه، پروتکل و اندازه آن بستگی دارد. شناخت مشخصات انواع مختلف کابل شبکه و نحوه ارتباط آن ها با جنبه های دیگر شبکه، لازمه راه اندازی یک شبکه موفق است.

 

کابل کشی شبکه

 

نصب رک و اتاق سرور

اگر تصمیم به راه اندازی یک رک سرور گرفته اید، مهم است که برنامه ریزی کنید تا از وقوع اشتباهات جلوگیری کنید. چراکه بعد از نصب آن، جابه‌جایی آن مشکل خواهد بود. وقتی یک اتاق سرور جدید راه اندازی می شود، قبل از هر چیز باید بدانید که چطور یک رک سرور را نصب کنید. 10 نکته ای که در ادامه خواهیم آورد، می تواند راهنمای خوبی برای نصب موفقیت آمیز یک رک سرور باشد.
• پیدا کردن مکان مناسب
• رک را دور از دسترس افراد قرار دهید.
• راهی برای خنک نگه داشتن آن پیدا کنید.
• در انتخاب نوع رک دقت کنید.
• مطمئن شوید که رک و ریل ها با هم سازگاری دارند.
• در مورد هزینه ها فکر و برنامه ریزی کنید.
• واحد توزیع برق (PDU) را انتخاب کنید.
• کابل ها را برچسب گذاری کنید.
• کابل های خود را سازمان دهی کنید.
• برای آینده برنامه ریزی کنید.

داکت کشی شبکه

داکت کشی برای حفاظت سیستم کابل کشی به کار می رود. یک ایستگاه داکینگ، یک وسیله سخت افزاری است که به کامپیوترهای قابل حمل این امکان را می دهد که با دیگر دستگاه ها ارتباط برقرار کنند. ایستگاه های داکینگ به کاربران این امکان را می دهند که زمانی که در شرکت هستند، یک لپ تاپ شخصی را به یک کامپیوتر میزی تبدیل کنند.

 

داکت کشی و ترانکینگ شبکه

 

ترانکینگ

ترانکینگ روشی است که از آن در سیستم های انتقال داده های ارتباطی استفاده می شود تا با اشتراک گذاشتن چندین خط یا فرکانس ، دسترسی بسیاری از کاربران به شبکه را فراهم کند. تفاوت ترانکینگ با داکت در این است که داکت به علت ضد آب نبودن تنها در فضاهای بسته و مسقف قابل استفاده است اما ترانک را می توان در هر فضایی استفاده کرد. ترانکینگ یکی از گزینه های عالی برای پیاده سازی یک شبکه ساختار یافته است .

خدمات پسیو شبکه سوهاتک

ما در سوهاتک، خدمات پسیو شبکه را با بهترین کیفیت به شما عزیزان ارائه می کنیم. اگر قصد استفاده از این خدمات را دارید، می توانید با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید و از خدمات مشاوره سوهاتک نیز بهره مند شوید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *