شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8:45 صبح لغایت 6 بعد از ظهر
  • با ما تماس بگیرید

    021-66347581 | 021-66347691

  • ایمیل

    info@souhatech.ir

  • فروشگاه
 نمونه قرارداد خدمات و پشتیبانی شبکه

نمونه قرارداد خدمات و پشتیبانی شبکه

در مقاله قبل در مورد خدماتی که شرکت های خدمات و پشتیبانی شبکه باید ارائه کنند صحبت کردیم . با توجه به نیاز روز افزون شرکت ها و سازمان ها به خدمات و پشتیبانی شبکه و اهمیت آن، عقد قرارداد پشتیبانی شبکه بین طرفین الزامی است. به همین دلیل در این مقاله سعی داریم درباره مفادی که باید در قرارداد خدمات و پشتیبانی شبکه ذکر شوند صحبت کنیم نمونه ای از این قراردادها را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.
لازم به ذکر است که قرارداد پشتیبانی شبکه نیز مانند هر قرارداد دیگری، به توافق طرفین بستگی دارد. ما تنها سعی خواهیم کرد که نکات مهم را بیان کرده و یادآوری کنیم که چه مواردی را باید در نسخه قراردادتان بگنجانید. پس در این مقاله با ما همراه باشید تا با هم به مواردی که در اکثر قراردادها به آن ها پرداخته می شود بپردازیم.

 

قرارداد خدمات و پشتیبانی شبکه

 

هنگام تنظیم قرارداد پشتیبانی و خدمات شبکه به چه نکاتی توجه کنیم؟

توجه کنید که اطلاعات طرفین قرارداد با دقت وارد شوند

مسلماً زمانی که اطلاعات طرفین نادرست باشد، قرارداد از ارزش و اعتبار ساقط است و دیگر بندهای قرارداد نیز اهمیتی نخواهند داشت. پس لطفا قبل از هر چیز به این نکته ساده ولی مهم توجه کنید. مطمئن شوید که اطلاعات شرکتی که با آن قرارداد پشتیبانی می بندید دقیق و درست باشد.

موضوع قرارداد

دقت داشته باشید که موضوع قرارداد دقیق و واضح و به دور از هر گونه ابهام بیان شده باشد. برای مثال حتما در متن موضوع قرارداد ذکر کنید که دقیقا چه نوع خدماتی را قرار است دریافت کنید.

مدت زمان قرارداد پشتیبانی شبکه

در متن قرارداد حتما ذکر کنید که مدت زمان این قرارداد چقدر خواهد بود و شرکت ارائه کننده خدمات شبکه تا چه زمانی موظف به پشتیبانی شبکه شما خواهد بود.
در ضمن فراموش نکنید که شرایط تمدید قرارداد را نیز در متن قرارداد بیاورید.

تعرفه خدمات و پشتیبانی شبکه

این بند یکی از مهم ترین بندهای قرارداد شما خواهد بود پس در تنظیم آن نهایت دقت را به خرج دهید. از جمله مواردی که باید در تنظیم این بند از قرارداد به آن توجه کنید می توان به موارد زیر اشاره کرد:
1- این که پرداخت هزینه خدمات به چه صورت پرداخت خواهد شد؛ برای نمونه پرداخت هزینه ها به صورت ماهانه خواهد بود یا فصلی و یا حتی سالانه.
2- مبلغ دقیق هزینه های خدمات دریافتی
3- شرایط پرداخت هزینه که می توانید آن را منوط به رضایت کارفرما از نحوه ارائه خدمات کنید.

تعهدات شرکت ارائه دهنده خدمات شبکه

تمام انتظارات خود را از شرکت ارائه دهنده خدمات، واضح و با جزئیات دقیق در این بند ذکر کنید. شرکت را موظف کنید که خدمات خود را کامل و بدون نقص ارائه کند و حتی اگر لازم شد، تضمین ارائه دهد.

تعهدات کارفرما

در این بخش شما به عنوان کارفرما باید تعهد بدهید که طبق دستورالعمل توافقی عمل کنید و هزینه ها را به موقع و طبق توافقی که با شرکت ارائه دهنده خدمات شبکه کرده بودید، پرداخت کنید.

فسخ قرارداد

در این بند از قرارداد، شرایط فسخ قرارداد را برای هر یک از دو طرف بیان کنید. حتی موارد مربوط به ضرر و زیان را نیز تعیین کنید.

نمونه قرارداد خدمات و پشتیبانی شبکه

 

قرارداد پشتیبانی شبکه

 

بسمه تعالی

تاریخ : ………………………
شماره: ……………………..

ماده ۱) طرفین قرارداد:
این قرارداد فی مابین شرکت ………… به آدرس: ………… و شماره تماس: ……… که ارائه دهنده خدمات شبکه می باشد و آقا/خانم و یا شرکت …………. به آدرس: ……… و شماره تماس: ………. که کارفرما نامیده می‌شود، منعقد می‌گردد.

ماده ۲) موضوع قرارداد خدمات شبکه :
موضوع قرارداد خدمات و پشتیبانی شبکه عبارت است از ارائه خدمات پسیو و اکتیو شبکه، عیب‌یابی شبکه، بازدیدهای دوره ای و مشاوره رایگان.

ماده 3) مدت قرارداد پشتیبانی شبکه :
اعتبار این قرارداد به مدت …………… بوده و از تاریخ …………… شروع و در تاریخ …………….. پایان می پذیرد.
تبصره 1: در صورت توافق طرفین، این قرارداد پس از اتمام قابل تمدید می باشد.

ماده 4) تعرفه قرارداد:
هزینه این قرارداد به صورت شش ماهه و به مبلغ ……… ریال از طرف کارفرما پرداخت خواهد شد. لازم به ذکر است که پرداخت این مبلغ منوط به رضایت کارفرما از خدمات ارائه شده خواهد بود.

ماده 5) تعهدات شرکت ارائه دهنده خدمات شبکه:
• شرکت ارائه دهنده خدمات متعهد می گردد که به صورت ماهانه، بازدیدهای دوره ای از شبکه انجام دهد.
• شرکت مجری موظف است تا در صورت لزوم، مشاوره تلفنی به کارفرما ارائه کند و این مشاوره هزینه ای برای کارفرما نخواهد داشت.
• شرکت ارائه کننده خدمات تضمین می کند که خدمات و پشتیبانی شبکه خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با بهترین کیفین انجام دهد.

ماده 6) تعهدات کارفرما در قرارداد پشتیبانی و نگهداری شبکه:
• کارفرما متعهد می گردد که درخواست‌های خارج از حیطه کاری شرکت ارائه ننماید.
• کارفرما موظف است که هزینه ها را طبق ماده 4 و در زمان تعیین شده پرداخت نماید و در غیر این صورت بابت هر روز تاخیر، …………. ریال به عنوان جریمه به شرکت مجری پرداخت نماید.

ماده ۷) فسخ قرارداد پشتیبانی شبکه:
در صورت نارضایتی هر یک از طرفین از نحوه عملکرد طرف مقابل، این قرارداد قابل فسخ می باشد و هر کدام از طرفین تا زمان فسخ قرارداد باید به تعهدات خود عمل کنند.

ماده 8) فورس ماژور:
بروز حوادث قهری و غیرمترقبه مانند زلزله، سیل و غیره، عدم انجام تعهدات محسوب نمی شود اما طرفین موظف اند که در صورت بروز چنین حوادثی، طرف مقابل را به صورت کتبی مطلع سازند. چنانچه مدت زمان فورس ماژور بیشتر از شش ماه طول بکشد، هر کدام از طرفین مجازند قرارداد خدمات و پشتیبانی شبکه را به صورت یک طرفه فسخ کنند.

 

مهر و امضاء کارفرما                                                                        مهر و امضاء شرکت خدمات شبکه

 

خدمات و پشتیبانی شبکه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *